صیانت از بیت امام

حرف روز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۱:۲۴ کد : ۱۴۹۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۰
بازار فعالیت‌های انتخاباتی اوج گرفته و هرروز خبری جدید در باب ورود و خروج یکی از چهره‌های سیاسی به میدان رقابت انتخاباتی شنیده می‌شود. آخرین خبر حکایت از انصراف حجت‌الاسلام سید حسن خمینی از نامزدی انتخابات ۱۴۰۰ دارد. دیروز سید یاسر خمینی با اشاره به دعوت اقشاری از جامعه از برادرش سید حسن، گفت: «ایشان با تردید در حال مشورت و بررسی جوانب امر بودند تا اینکه امروز مطابق دیدارهای نوبه‌ای خود با رهبری، به دیدن ایشان رفتند که طی این ملاقات، رهبر انقلاب کاندیداتوری ایشان در انتخابات را به صلاح ندانستند و با بیان اینکه حاج حسن آقا را مانند فرزند خود می‌دانند، از ایشان خواستند که در شرایط فعلی به این عرصه ورود نکنند». وی تصریح کرد: «با توجه به این توصیه، طبیعی است که تصمیم ایشان روشن است و اخوی یقیناً تصمیمی برای کاندیداتوری ندارند».

  نکات تحلیلی:

 1- تصمیم دقیق و درست سید حسن خمینی در مشورت گرفتن از رهبر معظم انقلاب، اقدامی شایسته و قابل‌تقدیر است. بخش عمده‌ای از مدعیان سیاسی که در طول ماه‌های اخیر تلاش کردند تا ایشان را وارد میدان رقابت انتخاباتی کنند، افرادی نبودند که دلسوز و خیرخواه ایشان باشند! بلکه فرصت‌طلبانی بودند که بهره‌برداری‌های سیاسی و جناحی خود را دنبال می‌کردند و حاضر بودند در این مسیر به‌سادگی از آبرو و حیثیت بیت امام مایه بگذارند! آنان به‌خوبی می‌دانستند که احراز صلاحیت سید حسن در شورای نگهبان به‌واسطه فقدان کارنامه اجرایی در تراز جایگاه ریاست جمهوری، در هاله‌ای از ابهام است، لذا بیش از آنکه به حضور وی در انتخابات دل‌خوش کرده باشند، برای ردصلاحیت او آماده شده بودند!
 2- بی‌شک بدخواهان امام و بیت امام در فاز جدید تلاش می‌کنند تا از این شکست نیز فرصتی برای کامیابی فراهم کنند، لذا دست‌به‌کار شده و نوک‌ تیز هجمه‌ها را به سمت رهبری انقلاب خواهند برد و ایشان را به عملکرد جناحی و ... متهم خواهند کرد. این در حالی است که توصیه رهبری به سید حسن بدون شک مبتنی بر در نظر گرفتن مصالح شخصی ایشان و صیانت از بیت امام انجام‌شده و ازجمله رهنمودهای ارشادی بوده که با درخواست شخص سید حسن ارائه ‌شده است، نه اقدامی دستوری که سید حسن می‌توانست از طرح آن و طلب اعلام نظر رهبری اجتناب کند. بدون شک این مشورت و حرف‌شنوی و تبعیت در کارنامه حجت‌الاسلام سید حسن خمینی به‌عنوان نقطه عطفی باقی خواهد ماند و آثار و دستاوردهای آن روزافزون برای ایشان حاصل خواهد آمد.
مهدی سعیدی

#تولید_پشتیبانیها_مانع_زداییها
#مکتب_سلیمانی


نظر شما :